KVT Média

KISKUNMAJSA: ELSŐSEGÉLYNYÚJTÁSBAN MÉRTÉK ÖSSZE TUDÁSUKAT A DIÁKOK

A Magyar Vöröskereszt területi munkatársainak közreműködésével elsősegélynyújtó versenyt rendeztek április 28-án a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Óvoda valamint az Arany János Általános Iskola elsősegélynyújtó csapatai részére. A Magyar Vöröskereszt tevékenységei között kiemelkedő fontosságú az elsősegélynyújtás elméleti és gyakorlati ismereteinek minél szélesebb körben történő megtanítása és a humanitárius szemléletmód terjesztése. Céljaink megvalósítása érdekében ebben az évben ötvenharmadik alkalommal hirdették meg felmenő rendszerű Országos Elsősegélynyújtó Versenyüket.
A Versenyt 5 fős iskolai vagy közösségi csapatok részére hirdetik, három kategóriában:
Gyermek, Ifjúsági és Felnőtt kategóriában.
A Verseny 3 fordulóból áll (területi forduló, vármegyei forduló, országos döntő). Kategóriánként az első helyezett csapatok jutnak tovább a következő fordulóba, illetve az országos döntőbe.
A Kiskunmajsai területi forduló győztese a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola Bajvívók csapata lett, akik a vármegyei fordulóban képviselhetik a Kiskunmajsai Kistérséget.
További tartalom

Az április 1-jén megrendezett alapítványi hangverseny meghitt és színvonalas zenei élményt nyújtott a közönség számára a Konecsni György Művelődési Központ színháztermében. Az …

Néhány nappal korábban adtuk hírül, hogy meghibásodott a Kígyós-Gárgyánban, az egykori tanyasi iskola udvarán álló harang. A szerkezet megjavítása érdekében a Városgazdálkodási …