11.1 C
Kiskunmajsa

CSÓLYOSPÁLOS: A KUPA ŐRZŐJE EGY ÉVEN ÁT CSÓLYOS FOCICSAPATA LESZ

Huszonhetedik alkalommal csapott össze a két falurész Csólyos és Pálos focicsapata a Csólyospálos Nagydíjért. Az eddigi mérkőzések alapján 13-13-as döntetlenre állt versengés. A szombat esti meccs tétje tehát az volt, hogy melyik csapat veszi át a vezetést a nagydíjért folytatott küzdelemben. A nagy tét miatt igen vehemensen indult a kékek, illetve fehérek összecsapása. A pálosi kapu többször forgott veszélyben, de csak a szünet előtt született meg az első csólyosi találat, amit Telek Péter szerzett. A csólyosiak a második félidő hajrájában bebiztosították a sikerüket előbb Tóth Dominik, majd Barka Csaba találtak a kapuba. A 83. percben megszületett a pálosiak szépítő találata is, amit Kertész Márk jegyzett. A 3-1-es csólyosi siker azt jelenti, hogy az évenkénti mérkőzések összesítésében 14-13 Csólyos javára, így egy éven keresztül őrizhetik a Csólyospálos Nagydíjat, ami egy Erdélyben faragott kupa. A találkozó legjobb játékosa Buzsik Viktor, a pálosiak kapusa lett.
A találkozó mindkét félidejében egy-egy korábbi csólyospálosi labdarúgó Kiss Zoltán, illetve Király József végezték el a kezdőrúgást, akik egy labdát és egy régi mezt vittek ajándékba a Csólyospálosi FSE-nek.