KVT Média

KISKUNMAJSA: GYÜMÖLCSFÁKAT ÜLTETTEK A FÖLD NAPJA ALKALMÁBÓL

„Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?” – így hangzik a Föld napja mozgalom egyik jelmondata. A Föld napját immár ötvenöt éve tartják a világon. Hazánkban először 1990-ben rendeztek eseményeket április 22-én, melyekkel felhívták a figyelmet a Föld természeti környezetének megóvására. Kiskunmajsán a napokban az óvodások és a Természetbarát Klub tagjai ültettek közösen négy gyümölcsfát az Ökotanyán, így csatlakozva a világnaphoz és jó példát mutatva. Az eseményről Vadkerti Rita, a Konecsni György Művelődési Központ igazgatója számolt be és osztotta meg gondolatait a nap fontosságáról.

További tartalom

Az április 1-jén megrendezett alapítványi hangverseny meghitt és színvonalas zenei élményt nyújtott a közönség számára a Konecsni György Művelődési Központ színháztermében. Az …

Néhány nappal korábban adtuk hírül, hogy meghibásodott a Kígyós-Gárgyánban, az egykori tanyasi iskola udvarán álló harang. A szerkezet megjavítása érdekében a Városgazdálkodási …