9.4 C
Kiskunmajsa

KISKUNMAJSA: SZENT GELLÉRT JÁTÉKOK 2022.

Április 29-én immár tizenharmadszor rendezték meg a Szent Gellért Játékok elnevezésű általános iskolai sportrendezvényt, mely tizenkét versenyszámban nyújtott versenyzési lehetőséget a város általános iskolásai számára. A sportnap kezdetén három korcsoportban, atlétikai versenyszámokat (leány-fiú 400 m egyéni és 4×400 m váltófutások) rendeztek.
Az atlétikai számok a következő eredményekkel zárultak:
1-4. osztály leány egyéni 400 m síkfutás:
1. Csehó-Kovács Hanna (Arany János Ált. Isk.)
2. Csonka Szófia (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)
3. Győrffy-Molnár Alíz (Arany János Ált. Isk.)
1-4. osztály fiú egyéni 400 m síkfutás:
1. Nyeste Adrián (Arany János Ált. Isk.)
2. Törteli Tamás (Arany János Ált. Isk.)
3. Tabajdi Bence (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)
1-4. osztály leány 4×400 m váltófutás:
1. Arany János Ált. Isk.
2. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.
1-4. osztály fiú 4×400 m váltófutás:
1-4. osztály atlétika összetett:
5-6. osztály leány egyéni 400 m síkfutás:
1. Nyerluc Laura (Arany János Ált. Isk.)
2. Menyhárt Alexa (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)
3. Kálovics Kinga (Arany János Ált. Isk.)
5-6. osztály fiú egyéni 400 m síkfutás:
1. Dér Bence (Arany János Ált. Isk.)
2. Balog Zalán (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)
3. Muzsik Kristóf (Arany János Ált. Isk.)
5-6. osztály leány 4×400 m váltófutás:
1. Szent Gellért Kat. Ált. Isk.
2. Arany János Ált. Isk.
5-6. osztály fiú 4×400 m váltófutás:
5-6. osztály atlétika összetett:
7-8. osztály leány egyéni 400 m síkfutás:
1. Bartha Zsófia (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)
2. Móczár Adrienn (Arany János Ált. Isk.)
3. Czombos Nóra (Arany János Ált. Isk.)
7-8. osztály fiú egyéni 400 m síkfutás:
1. Szőke Bendegúz (Arany János Ált. Isk.)
2. Vetter Adrián (Szent Gellért Kat. Ált. Isk.)
3. Medgyesi Bence (Arany János Ált. Isk.)
7-8. osztály leány 4×400 m váltófutás:
2. Arany János Ált Isk.
7-8. osztály fiú 4×400 m váltófutás:
1. Arany János Ált Isk.
7-8. osztály atlétika összetett:
Ezután következtek a labdajátékok.A két kiskunmajsai iskola páros mérkőzésein az alsó tagozatos fiú kézilabda, az 5-6. osztályos leány kézilabda és 5-6. osztályos fiú kézilabda, valamint a 7-8. osztályos leány kézilabda és a 7-8. osztályos labdarúgás kupákat az Arany János Általános Iskola nyerte el. A házigazda Szent Gellért Katolikus Általános iskola pedig az alsó tagozatos leány kézilabda, az alsó tagozatos labdarúgás, az 5-6. osztályos labdarúgás, valamint a 7-8. osztályos fiú kézilabda versenyszámokban hódította el a sportági kupát.
A Szent Gellért Játékok összetett versenyében ezek alapján a nyolc versenyszámban győztes Arany János Általános Iskola került ki győztesen a négy versenyszámban diadalmaskodó Szent Gellért Katolikus Általános iskola előtt.
2005-ben különdíjat alapított iskolánk, mellyel a Szent Gellért Katolikus Általános Iskola legjobban teljesítő sportolóját jutalmazzuk. E díjat néhait kiváló sportoló diákunk, Losonczi Tibor emlékére alapította intézményünk, melyet idén Bartha Zsófia 8.b. osztályos sportolónk vehetett át, aki eredményeivel, példamutatásával, tehetségével méltán érdemelte ki e megtisztelő címet.
Gratulálunk a győztes Arany János Általános Iskola valamennyi ifjú sportolójának és felkészítőinek, valamint minden kedves résztvevőnek sok sikert kívánunk a továbbiakban!
Köszönjük a Furafol Hungary Kft-nek és munkatársainak, hogy a sporttelepet rendelkezésünkre bocsátotta és a verseny megrendezésében segítséget nyújtott!
Köszönetet mondunk intézményünk dolgozóinak a verseny sikeres lebonyolítása érdekében végzett munkájáért.